Reklama
aplikuj.pl

Na nowe BMW M2 trochę poczekamy, ale czy jest na co czekać?

wygląd nowego BMW M2, BMW M2 nowej generacji, render BMW M2

BMW serii 2 obecnej generacji powoli zmierza pod topór, oczekując na następcę, który zaliczy premierę najpewniej jeszcze pod koniec bieżącego roku. Dziś z kolei dowiedzieliśmy się, jak długo poczekamy na nowe BMW M2.

Nieoficjalne plany marki wskazują na nowe BMW M2

Wprawdzie oficjalnie nic nie wiadomo, ale jeśli mielibyśmy bazować tylko na tych informacjach, to zabawa w oczekiwanie na wielką premierę straciłaby sporo smaku. Na szczęście od budowania napięcia są serwisy pokroju BMW Blog, których źródła co jakiś czas podrzucają ważne informacje na temat planów konkretnych firm. Te ostatnie wzięły pod lupę nowe BMW M2, gwarantując nam świeżutki raport na temat tego podkręconego BMW 2.

Czytaj też: Premiera BMW M3 i M4 Competition xDrive 2022. Droższe, ale szybsze

Obecnie wiemy, że nowa generacja BMW Serii 2 zadebiutuje jeszcze pod koniec bieżącego roku, co od dawna sugerowało nam rynkową premierę wersji M gdzieś w 2022 roku. Jednak źródła wspomnianego serwisu mają dla nas złą wiadomość, wspominając, że następne BMW M2 o nazwie kodowej G87 do samej produkcji trafi dopiero w grudniu 2022 roku. Oznacza to, że na drogach nie zobaczymy żadnego nowego M2 do 2023 roku.

Czytaj też: Spójrzcie na pierwsze zdjęcia BMW i4 M Sport

To sprawia, że między dwiema generacjami BMW M2 wygeneruje się zaskakująco długa luka produkcyjna, kiedy to obecny F87 M2 przestanie wyjeżdżać z fabryk tego lata. Oczekujący muszą więc uzbroić się w cierpliwość, bo warto, o ile ktoś ceni tradycję. Nowe BMW M2 G87 będzie bowiem modelem z napędem na tylne koła, bez kontrowersyjnych „ner” nowych M3 i M4 i choć chciałbym zapewnić też Was o manualnej skrzyni biegów, to ciągle niejasna informacja.

Czytaj też: Co pokazują zdjęcia szpiegowskie BMW M4 CSL? Nowość nadchodzi

Pod kątem układu napędowego pod maską nowego M2 najpewniej zobaczymy sześciocylindrowy rzędowy S58 o pojemności 3 litra rodem ze wspomnianej M3 i M4, ale o ograniczonej mocy w przedziale 400-450 KM. Szanse na 8-biegową automatyczną skrzynię biegów ZF są ogromne.

Niecierpliwi mają wiele do wyboru

Jeśli jednak czas nie gra na Waszą korzyść, a konkretne BMW Serii 2 chcecie mieć już teraz w swoich rączkach, to warto przypomnieć ostatnie dwie ważne premiery. Mowa o modelu Manhart MH2 500, czyli stuningowanej M2 Competition i tym, co jest najpewniej najmocniejszym BMW M2 Competition w historii. Jeśli z kolei idzie o elektryczne BMW M2, to niedawno pisaliśmy o domniemanym BMW iM2 na poziomie najszybszych Tesli?