WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowy myśliwiec USA w ogniu kolejnych spekulacji

Nowy myśliwiec USA w ogniu kolejnych spekulacji

We wrześniu Siły Powietrzne USA zaszokowały świat, ogłaszając, że potajemnie zaprojektowały, zbudowały i przetestowały nowy myśliwiec – a wszystko to w zadziwiająco krótkim okresie zaledwie jednego roku.

Technologia w nowym myśliwcu USA

Tajny nowy myśliwiec – jeśli w ogóle jest to nowy „myśliwiec” za jakiego go uznajemy – jest częścią programu Next Generation Air Dominance (NGAD), projektu Sił Powietrznych, którego celem jest uzupełnienie i ostatecznie zastąpienie F-22 Raptor. Siły Powietrzne zidentyfikowały pięć głównych nowych technologii, które ich zdaniem będą niezbędne dla programu. Ale czym one są?

Siły Powietrzne podały, że NGAD ruszył w celu zbadania pięciu głównych technologii, które najpewniej pojawią się w myśliwcach nowej generacji w celu zwiększenia czasu, jaki mogą spędzić po starcie oraz możliwości bojowych i obronnych. Na ten moment tylko jedna z pięciu głównych technologii jest publiczna i wspomina o samym napędzie. Co jednak kryje się pod innymi?

nowy myśliwiec Sił powietrznych USA premiera

Na to pytanie odpowiedział, oczywiście spekulując na podstawie nowinek technologicznych oraz innych ogłoszeń, serwis Popular Mechanics. Ten wspomina o nowym systemie antyradarowym, obniżeniu sygnatury myśliwca w paśmie podczerwonym, uczynieniu go niewidzialnym dla ludzkiego oka, pociskach AIM-260, broni laserowej, wspomnianemu bardziej energooszczędnemu silnikowi, a nawet systemie z udziałem dronów dostarczających paliwo do zbiorników.

Czytaj też: Lekki i mały zagłuszacz dronów? Paladyne E1000MP to poważny kandydat
Czytaj też: Tajemniczy statek szpiegowski z USA wyrzucony na brzeg
Czytaj też: Obejrzyj pierwszy test przerażającego rosyjskiego pocisku 3M22 Zircon

Wszystko to jednak spekulacje i domysły, dlatego tak ważne jest to, kiedy ujrzymy wreszcie nowy myśliwiec Sił Powietrznych USA?

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News