Pierwszy elektryczny motocykl Hondy nadchodzi?

Pierwszy elektryczny motocykl Hondy, elektryczny motocykl Hondy, EV motocykl Hondy

Najwidoczniej Honda po poczynieniu postępów na rynku czterokołowych elektrycznych samochodów przerzuci je na rynek jednośladowców. Ponoć pierwszy elektryczny motocykl Hondy nadchodzi.

Pierwszy elektryczny motocykl Hondy

Te domysły sprowadzają się do patentów, które właśnie pojawiły się w sieci i wskazują na najpewniej pierwszy elektryczny motocykl Hondy na rynek masowy. Pierwsze plotki na ten temat trafiły do nas już w 2020 roku, kiedy to na jaw wyszły szczegóły motocyklu elektrycznego na podstawie skromnego i prostego CB125R.

Czytaj też: Pierwsze zdjęcia Honda HR-V nowej generacji
Czytaj też: Hatchback Honda Civic nowej generacji na zdjęciach szpiegowskich
Czytaj też: Honda N-One 2021 nie wygląda groźnie, ale Mugen próbuje to naprawić

Wygląda na to, że jego podstawy posłużą producentowi w formie platformy dla jej pierwszego motocykla elektrycznego, który uplasuje się na rynku średnim (via Electrek).

Powyższe szkice patentowe ujawniają szczegóły na temat silnika i akumulatora, ale też nawet otworów wentylacyjnych, które wydają się być otwarte, aby umożliwić chłodzenie pakietu akumulatorów. Te znalazły się praktycznie w tym samym miejscu, gdzie w spalinowej wersji znajdował się bak.

Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Hondy Civic nowej generacji
Czytaj też: Zdjęcia prototypu Hondy Civic Si nowej generacji
Czytaj też: Nowa Honda Civic Sedan wyszpiegowana z kamuflażem

Wygląda na to, że konwencjonalne panele nadwozia nie będą wymagać szeroko zakrojonych zmian w myśl ukrywania baterii, czy elektroniki, co zachowa wygląd CB125R. W grę mogą jednak wejść zmiany, jako że obecny ciągle łańcuch w układzie napędowym powinien ustąpić miejsca paskowi z włókna węglowego.