Reklama
aplikuj.pl

Rewolucja elektrycznych rowerów w zasięgu silnika i automatycznej przekładni Valeo?

Rewolucja elektrycznych rowerów, silnik z przekładnią Valeo, system Valeo, Valeo smart ebike

Firma Valeo postanowiła wyjść z cienia, w którym to tej pory pozostawała i przedstawiła swoją pierwszą koncepcję napędu do ebike. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, rewolucja elektrycznych rowerów nastąpi już wkrótce.

Rewolucja elektrycznych rowerów

Valeo swoją rewolucję sprowadza do połączenia w jednym module zarówno silnika elektrycznego, jak i automatycznej przekładni, czy – jeśli wolicie – skrzyni biegów. Firma rozpoczęła współpracę z Effigear i tak powstał Valeo Smart E-Bike System, który jest pierwszym systemem z silnikiem i adaptacyjną automatyczną skrzynią biegów w jednym.

Czytaj też: Elektryczny rower Shuttle v2 eMTB zyskuje nad poprzednikiem
Czytaj też: Pierwszy elektryczny rower ze zintegrowanym ABS
Czytaj też: Elektryczny rower śnieżny MoonBike podbije niejeden zaśnieżony stok

Wyjątkowe w tym podejściu jest pozbycie się przymusu stosowania dodatkowego sprzętu, jak to zwykle ma miejsce w rowerach elektrycznych z automatyczną zmianą biegów. System Valeo dzięki temu pozwoli na wykorzystanie napędu pasowego z jedną prędkością, co zapewnia najwyższą trwałość i łatwość konserwacji.

Czytaj też: Elektryczny skuter śnieżny z roweru, czyli zestaw Electric SnowBike
Czytaj też: Elektryczny rower Equal wjedzie na Europejskie drogi
Czytaj też: Ariel Rider wjeżdża z nowym motorowerem. Sprawdźcie jego specyfikację

Po stronie specyfikacji ta „rewolucja elektrycznych rowerów” w wydaniu Valeo sprowadza się do 7-biegowego automatu, który razem z 48-woltowym silnikiem wytwarza do 130 Nm momentu obrotowego. Niestety obecnie system Valeo Smart e-Bike jest ograniczony do prototypów pokazanych powyżej, a jego konsumencki debiut jest owiany tajemnicą (BikeRumor).