Reklama
aplikuj.pl

Nowa Honda HR-V 2022 wprowadza ogromne zmiany

Nowa Honda HR-V 2022

Dziś możemy podejrzeć, jak wygląda nowa Honda HR-V 2022 w swojej trzeciej już generacji, która powinna trafić do Europy tylko w delikatnie zmienionej wersji.

Nowa Honda HR-V 2022

Trzecia generacja modelu HR-V Hondy porzuciła liczne ostre krawędzie na rzecz bardziej obłego, stonowanego, a tym samym nieco wręcz dojrzałego i bardziej eleganckiego wyglądu. Widok z przodu ujawnia fascynujące zlewanie się nadwozia z maskownicą chłodnicy w postaci poziomych listew, nad którą rozciąga się podświetlany pasek LED, łącząc rozciągające się nad zderzak reflektory.

Czytaj też: Pierwsze zdjęcia Honda HR-V nowej generacji
Czytaj też: Spójrzcie na prototyp Hondy Civic nowej generacji
Czytaj też: Zdjęcia prototypu Hondy Civic Si nowej generacji

Profil boczny ujawnia podobną do nadwozia coupe linię dachu, ostre wcięcie zarówno tuż nad progiem bocznym, jak i pod wykończonymi czarnymi listwami oknami. Dwuwarstwowy panoramiczny szklany dach sprawia, że ​​kabina wydaje się bardziej przestronna, a wokół nadkoli znajduje się plastikowa okładzina, przypominająca crossoverowe korzenie nad felgami o rozmiarze od 16 do 18 cali.

Z kolei na tyle Honda HR-V trzeciej generacji wygląda… interesująco, o co zadbały szersze „biodra” oraz ciekawy kształt klapy bagażnika, na którym rozciąga się sekcja świateł. Niebieskie akcenty logo Hondy i znaczek „EHV” na pokrywie bagażnika wskazują, że pod maską znajduje się hybrydowy układ napędowy z wolnossącym 1,5-litrowym silnikiem benzynowym.

Czytaj też: Hatchback Honda Civic nowej generacji na zdjęciach szpiegowskich
Czytaj też: Czy Honda Civic 2021 zachowa manualną skrzynię biegów?
Czytaj też: Patenty wyjawiły nowego sedana Honda Civic

Zmodernizowano także wnętrze, w którym znajduje się system informacyjno-rozrywkowy podobny do tabletu z dziewięciocalowym ekranem dotykowym. Honda będzie sprzedawać HR-V 2022 w Japonii w kwietniu tego roku, przed globalną premierą zaplanowaną na późniejszą część tego roku.