Triki PS5. Oto pięć funkcji, o których się nie mówi

triki ps5

PlayStation 5 jest już z nami jakiś czas, a wciąż nie wszyscy poznali możliwości konsoli. Dziś pięć rzeczy, które sprzęt Sony ma już wbudowane, a nie wszyscy o tym wiedzą. Na co warto zwrócić uwagę w przypadku swojej konsoli? Musicie poznać te triki PS5.

1. Konfiguracja słuchawek

Wiecie, że dźwięk 3D trzeba odpowiednio skonfigurować? Sony przygotowało do tego specjalne narzędzie, które schowane jest w ustawieniach konsoli. Aby Wasze słuchawki dawały jak najlepszy dźwięk – potrzebne jest takie ustawienie dźwięku, aby słuchawki wydawały go na poziomie Waszych uszów. A, że nasze uszy się różnią – trzeba to zoptymalizować.

Co należy zrobić? Podłączamy nasze słuchawki – to po pierwsze. Następnie wchodzimy w Ustawienia -> Dźwięk -> Wyjście audio -> Dostosuj profil dźwięku 3D. Teraz pojawi się przed Wami menu konfiguracyjne, a w słuchawkach zacznie płynąć woda. Musicie tak dobrać typ dźwięku, abyście słyszeli go na poziomie Waszego ucha.

Czytaj też: Gry jak Hitman 3. W co zdążycie zagrać przed premierą tytułu?
Czytaj też: Najciekawsze premiery gier – Styczeń 2021
Czytaj też: Najciekawsze książki na temat gier wideo

2. Ta gra zajmuje Wam dysk

Astro’s Playroom to fantastyczna produkcja, która jest zainstalowana na każdym PlayStation 5. Tytuł jest naprawdę doskonały i polecam go zagrać każdemu. Jeśli jednak nie macie ochoty lub już go przeszliście to… nie zapomnijcie, że możecie go bez strachu usunąć z dysku konsoli. W razie potrzeby – grę znajdziecie w PlayStation Store i jest ona dostępna bezpłatnie dla każdego. A to zawsze jest 11 GB.

3. Pisanie za pomocą touchpada

Gdy następnym razem będziecie wpisywać coś za pomocą klawiatury na konsoli to nie musicie skakać po każdym przycisku. Wystarczy, że skorzystacie z touchpada w DualSense kontrolerze. Przykładamy palec i wystarczy szybko wybierać literki po czym dociskać dotykowe pole.

Istnieje też inna opcja pisania. Możemy wcisnąć lewą i prawą gałkę na raz by pad stał się naszym celownikiem. Wtedy machamy całym kontrolerem i “X” zatwierdzamy literki.

Czytaj też: Najlepsi bohaterowie gier 2020
Czytaj też: Najbardziej irytujące problemy Xbox Series X
Czytaj też: Najbardziej irytujące problemy PS5

4. Automatyczne wyłączanie pada

Kontroler DualSense nie ma zbyt dużej baterii. Dlatego warto zadbać o to, aby miał on jak najwięcej jej zapasu. Dobrym pomysłem, który polecam, jest automatyczne wyłączanie pada, gdy go nie używamy.

Wchodzimy w Ustawienia -> System -> Oszczędzanie energii. Teraz możemy zmienić “Ustaw czas do wyłączenia kontrolerów”. Najlepszym pomysłem będzie opcja “Po 10 minutach”. Pada w razie czego włączycie w sekundę, a za to w sytuacji, gdy zapomnicie o nim – sam się wyłączy i nie będzie rozładowywał.

Czytaj też: Jak szybciej pobierać gry na PS5?
Czytaj też: PSVR na PS5 – jak włączyć? Jakie różnice w grach?
Czytaj też: Tryb bezpieczny PS5. Jak uruchomić, co daje?

5. Ile czasu grałeś w dane gry?

Opcja, o którą błagano od dawna. W końcu każdy może zobaczyć ile czasu spędził w danej produkcji. Sony ukryło możliwość podejrzenia czasu spędzonego w grze w tak dziwnym miejscu, że nie dziwne, iż wielu do dziś się dziwi, że ona istnieje. Gdzie znajdziemy nasze dane? Na ekranie konsoli wybieramy nasz awatar. Z opcji, które się pojawiły klikamy w Profil, a następnie przechodzimy do zakładki Gry. Tam znajdziecie wszystkie informacje. Hm, 41 godzin w Ghost of Tsushima? Zupełnie bym nie pomyślał, że tyle tam siedziałem.