Reklama
aplikuj.pl

Test obudowy Krux Pallas

test Krux Pallas, recenzja Krux Pallas, review Krux Pallas, opinia Krux Pallas

Krux Pallas to kolejna nowość na rynku obudów. Jest to konstrukcja z podświetleniem ARGB, czterema wentylatorami 120 mm i niską ceną. Jak Krux Pallas sprawdzi się w praktyce?

Specyfikacja Krux Pallas

Na początek dwie uwagi. Pierwsza dotyczy zdjęć. Na nich możecie zobaczyć, że obudowa stoi na czarnej podkładce pod myszkę. Jest to Krux Space Max – ogromny model, który pokryje w zasadzie wszystkie biurka.

Czytaj też: Test obudowy Krux Astral
Czytaj też: Test obudowy XPG Battlecruiser

Druga dotyczy samej obudowy. Konstrukcja jest identyczna pod względem specyfikacji, wnętrza, wykonania itp. jak Krux Astral. Jedyne różnice dotyczą przedniego panelu i wentylatorów. To na nich skupię się w teście, jeśli jesteście ciekawi pozostałej budowy zapraszam do poprzedniej recenzji.

Przedni panel jest w większości pokryty siatką mesh. Otwory wentylacyjne znajdują się także z jego boku, co może wskazywać na dobry przepływ powietrza. Niestety w dalszym ciągu nie ma filtrów przeciwkurzowych na przodzie.

Czytaj też: Test podzespołów Fractal Design – obudowa, zasilacz i AiO w jednym zestawie
Czytaj też: Test obudowy Deepcool Matrexx 55 V3 ADD-RGB 3F

Krux Pallas ma dołączone cztery wentylatory 120 mm ARGB. Ich maksymalna prędkość wynosi 1200 RPM i mają one tylko jedną wtyczkę – 3 pin. Niestety nie możecie sterować podświetleniem. Śmigła mają wgrany jeden tryb i nic się z tym nie da zrobić. Szkoda, że ma choćby wtyczki 3 pin do synchronizacji z płytą główną czy sterowania za pomocą przycisku. W Krux Astral był na górze przycisk LED – został on zastąpiony przyciskiem restartującym komputer.

Metodologia:

  1. Wentylator na procesorze ustawiłem na 100% maksymalnych obrotów.
  2. Wentylatory na karcie graficznej ustawiłem na 55% maksymalnych obrotów.
  3. Głośność zmierzyłem przy zamkniętej obudowie z odległości 20 cm od środka lewego boku – tło wynosiło 33 dBA.
  4. Testy obciążenia przeprowadziłem za pomocą OCCT Linpack + FurMark + CrystalDiskMark – temperatura otoczenia to 22°C.
  5. Temperatury to maksymalne wartości uzyskane podczas testów.
Platforma testowa
Procesor
AMD Ryzen 5 2600X @ 3,8 GHz
Chłodzenie
SilentiumPC Fera 3 RGB
Pasta
Noctua NT-H1
Płyta główna
Asus TUF X470-Plus Gaming
Karta graficzna
Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti Gaming OC
Pamięć RAM
Team Group T-Force Vulcan Z 8GB 3000 MHz CL16
M.2
LiteOn MU X1 256 GB
Zasilacz
SilentiumPC Supremo FM2 Gold 750W
Monitor
Acer Predator XB271HU Abmiprz

Testy Krux Pallas

Krux Pallas wypadł fantastycznie w testach. Przedni panel mesh + cztery wentylatory zapewniają świetne temperatury podzespołów. Na każdym z wykresów obudowa jest w czołówce rankingu. Jedynie głośność jest trochę większa – cztery wentylatory 1200 RPM muszą być słyszalne. Jednakże pod tym względem źle nie jest. Po prostu nie ma ciszy, ale też obudowa nie chodzi jak odkurzacz.

Czytaj też: Test obudowy be quiet! Pure Base 500DX
Czytaj też: Test obudowy FSP CMT271

Podsumowanie testu Krux Pallas

Krux Pallas kosztuje ok. 200 zł. Uważam, że w tej cenie jest to naprawdę świetny zakup. Jest to też najciekawsza obudowa Kruxa, jaką miałem okazję testować. Głównie zachwyciły mnie świetne wyniki w testach. Pallas gwarantuje niskie temperatury podzespołów, a cztery wentylatory w takiej cenie to rzadkość.

Obudowa także nieźle wygląda. Szkoda jednak, że podświetlenie ARGB jest predefiniowane i nie można nim sterować. Pozostałe plusy i minusy są identyczne jak w Krux Astro, czyli płyta ATX przykryje otwory na okablowanie (mimo to zarządzanie okablowaniem jest całkiem niezłe), są wyłamywane zaślepki PCI, mogłoby być więcej miejsca na chłodzenie procesora czy filtr przeciwkurzowy z przodu. Także filtr pod zasialczem mógłby być prostszy w obsłudze.

Czytaj też: Test obudowy SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB
Czytaj też: Test obudowy Krux Spike

Jednakże w tej cenie moim zdaniem nie znajdziecie obudowy gwarantującej lepszy przepływ powietrza czy cztery wentylatory ARGB. Konkurencja często też ma podobne wady co Pallas, o ile nawet nie większe. Jeśli więc podoba Wam się Krux Pallas, jesteście pewni, że włożycie do niego Wasze podzespoły, oczekujecie dobrego chłodzenia podzespołów, a przy tym nie chcecie dużo wydać to zakup testowanej obudowy będzie strzałem w dziesiątkę.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.