Netflix definitywnie pożegnał się ze współpracą z Marvelem anulując ostatnie dwa seriale będące owocem tego związku. Punisher został anulowany po 3 sezonie, który miał premierę zaledwie miesiąc temu. Jessica Jones dostanie jeszcze jedną odsłonę, ale również będzie ona zakończeniem jej historii. Ale czy na pewno?  Przewodniczący Marvel TV, Jeph Loeb, daje do zrozumienia, że jest jeszcze szansa dla anulowanych seriali Marvela.

Nie ma co ukrywać, spodziewaliśmy się takiego zakończenia już od czasu kasacji Daredevila. Jednak sam fakt, że Netflix zakończył współpracę z Marvelem, zwłaszcza w taki sposób, bardzo rozczarowuje. Najgorsze jest jednak to, że większość fanów raczej nie spodziewa się, że zobaczy jeszcze dalsze losy ulubionych bohaterów. Czy faktycznie nie ma nadziei? Po zakończeniu Daredevila wypłynęły informacje, że platforma podpisała kontrakt z Marvelem i na jego mocy znani z seriali aktorzy nie mogą powrócić do roli poza serwisem aż do 2021 roku. Według plotek tyczyło się to członków Defenders. Nie wiadomo jednak co z Punisherem.

Czytaj też: Czarna Wdowa wymaga poprawy scenariusza

Wydawałoby się, że nie ma szans na jakiekolwiek kontynuacje.

Jednak przewodniczący Marvel TV, Jeph Loeb, dał do zrozumienia, że jednak jest szansa dla anulowanych seriali Marvela. Wystosował on list pożegnalny, w którym podziękował fanom za wsparcie i oglądanie produkcji tworzonych przy współpracy z Netflixem.

Nigdy wcześniej tego nie robiono. Cztery osobne seriale telewizyjne, z których każdy ma super-utalentowanych showrunnerów, pisarzy, reżyserów, obsadę i ekipę. Wydane miesiące po sobie i wtedy…

…spotykają się w sercu Nowego Jorku.

Nazwaliśmy ich Defenders.

Byliśmy podekscytowani opowieściami Daredevila, Jessicy Jones, Luke’a Cage’a, Iron Fist, a nawet Punishera!

Loeb pisze, że Marvel zebrał zespoły, by stworzyć 13 sezonów składających się ze 161 godzinnych odcinków. Wszyscy zaangażowani pokochali każdą minutę. I chociaż nie pada tu nazwa „Netflix”, każdy doskonale wie o kogo chodzi. Najciekawsze, że Loeb daje do zrozumienia, że to nie koniec historii serialowych herosów.

Nasz partner mógł zdecydować, że nie będzie chciał już opowiadać historii o tych wspaniałych postaciach, ale znacie Marvela. Jak powiedział kiedyś tata Matta Murdocka: „Miarą człowieka nie jest to, jak upada na matę, lecz jak się podnosi”.

Ciąg dalszy nastąpi…!”

Nie wiemy do czego odnosi się komentarz „ciąg dalszy nastąpi”. Czy oznacza on, że bohaterowie powrócą na Disney +. A może na Hulu, które jest chętne pociągnąć dalej Daredevila i całą resztę. Cóż, to tylko domysły. Jednak fakt, że istnieje jeszcze szansa dla anulowanych seriali Marvela podnosi fanów na duchu.

Czytaj też: Tom Holland potwierdził jedną z teorii o Endgame?

Źródło: bgr.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej