WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Data premiery Cyberpunk 2077 ujawniona przez tureckiego wydawce

Firma Bilkom zajmująca się wydawaniem gier w Turcji ujawniła coś, na co czekamy nie od roku, a przeszło pięciu lat. Apetyt na nowy tytuł AAA od CD Projekt Red zaostrzył się jeszcze bardziej po ujawnieniu oficjalnego gameplayu, więc data premiery Cyberpunk 2077 ujawniona przez tureckiego wydawce zdecydowanie jest tym, w co zwyczajnie chcemy uwierzyć. 

Tradycyjnie jednak nalegam do zapoznania się z tą wiadomością z przymrużeniem oka. Co tu dużo mówić, zdecydowanie nie powinnyśmy uznawać wieści od pojedynczego, a na dodatek postronnego podmiotu za dokładne. Sam autorytet firmy jest jednak całkiem spory. Bilkom jest dystrybutorem oraz wydawcą nie tylko gier, ale również sprzętu (Apple, ASUS) i filmów (Warner Bros.). Z reguły powinien więc być dobrze poinformowany, ale spójrzmy prawdzie w oczy. Czy CD Projekt Red ujawniłby przybliżoną datę premiery Cyberpunka 2077 komuś z zewnątrz? No właśnie. Poniżej podrzucam treść wpisu z Twittera, który został przed sekundą usunięty.

Według tureckiego wydawcy, Cyberpunk 2077 ma zadebiutować gdzieś w 2019 roku, co jest… prawdopodobne. Na przykład przez dalsze panowanie obecnej generacji konsol, na którą gra przecież zmierza). Ma to w sumie sens, ponieważ według słów Adama Kicińskiego kampania marketingowa tej gry ma być „czymś wielkim”, a to coś rozpoczęło się właśnie po prezentacji zapisu z rozgrywki. O ile wcześniej spodziewałem się zapowiedzi podczas targów E3 2019 i premiery w 2020 roku, to teraz mam wrażenie, że impreza w Los Angeles może wzbogacić się o ogólnodostępne grywalne dema. Premiera w 2019 roku? Kto by tego nie chciał? Tradycyjnie jednak pozostaje nam czekać na oświadczenia od samych twórców.

Cyberpunk 2077 będzie inspiracją dla innych twórców

Źródło: DSOGaming
Zdjęcia: Cyberpunk 2077